SIKÇA SORULAN SORULAR

Daha sağlıklı sonuçlar elde edebilmesi için , ekim alanında kan dolaşımının iyi durumda olması gerekmektedir. Destek tedavi ürünleri ve PRP ile bu alanda dolaşımı aktive ederek başarı oranını yükseltmek amaçlanır.
Ekilen saçlar ilk 15 günde demo görüntüye ulaşır. 15. Günden sonra dökülmeye başlar. Bunun sebebi köklerin yeni ortamlarına adapte olup yeni bir büyüme döngüsünü başlatabilmektir. İlk 3 aydan sonra şok dökülme süreci tamamlanır ve ekim yapılan saçlar çıkmaya başlar.
Saç kökleri ekildikten 10 gün sonrasında ekildikleri yere oldukça sağlam bir şekilde adapte olurlar. Tabi ki bu on günlük süre sonrasında da 5 gün kadar, yani ilk 2 hafta, operasyon sonrası bakım kurallarına uymak gereklidir.
Çoğu zaman, küçük ölçekli saç ekimi işlemlerinde bu kızarıklık operasyonu takip eden 3 haftalık süreçte kendiliğinden kaybolur. Bazı durumlarda, daha fazla graft içeren saç nakli işlemlerinden kaynaklanan bu kızarıklığın tamamen kaybolması 3 aya kadar devam edebilir. Bu tarz durumlarda kızarıklığı azaltmak için uzmanın kontrolü sonrası cildi sakinleştiren kremler kullanılabilir.
Uygun şampuan kullanıldığı zaman günlük olarak saç yıkanması herhangi bir sorun teşkil etmez. Fakat saçın kendi yağından da beslenmesi önemli bir husustur. Bu sebeple en uygun şekli günaşırı yıkama yapmaktır.
Saç ekimi operasyonun ardından saç kestirmek için en az 2 ay beklenmesi gerekir. Yeni ekilen saç köklerine zarar vermemek için kesim işleminin tıraş makinesi yerine makasla yapılması gerekir.
Dökülen saçların yeniden çıkması söz konusu olduğunda, ilk önce kişinin yaşadığı saç dökülmesinin tipi ve miktarının belirlenmesi gerekir. Farklı tedaviler saçınızı yeniden uzatmaya yardımcı ola bilir. (PRP , Mezoterapi gibi) Ancak, hormonlarınız nedeniyle erkek tipi kellik (MPB) saç dökülmesinden muzdarip iseniz, saçınızı doğal yollardan geri kazanamayabilirsiniz.
Saç dökülmesinin hangi evrede olduğu bizim için bu anlamda dikkat edilmesi gereken noktadır. Amaç ön görsellik değişmeden profilinizi tamamlamaktır. Önemli olan donör bölgenizin yoğunluğu ve kalitesidir.
Başarısız saç ekimi sonuçlarından hasta fizyolojisinin sorumlu tutulabileceği bazı örnekler vardır. Ancak, bu çok nadir görülen bir durumdur ve genellikle insan hatasından ayırt etmek zordur.
Saçlı deride 2-3 hafta arayla 5 seans uygulanması gerekmektedir. PRP uygulamalarında 3. Seanstan sonra saçlardaki canlanma ve dökülme hızının yavaşlaması net bir şekilde görülür. Bu işlemin kalıcılığı 12-18 ay arasındadır. Bu sebeple işlemin ilerleyen zamanlarda bir süre daha tekrarlanması gerekir. Kürler tekrarlandığı sürece PRP 'nin faydaları artarak devam eder.