Saç Ekimi Sonrası Şok Dökülme | Canan YAYLACI | Saç Ekimi

Saç Ekimi Sonrası Şok Dökülme

Saç Ekimi Sonrası Şok Saç Dökülmesi

 

Hiç kimse saçsız bir kafa derisini sevmez ve bu nedenle saç ekimi ameliyatı her yaştan insan arasında çok iyi derecede iyi bilinir ve hem erkekler hem de kadınlar arasında popülerdir.Hastaların tamamına yakını saç ekimi tedavisini tercih etmektedir. Ancak saç ekimi sonrası en stresli konulardan biri operasyon bölgesinde kalan doğal saçların dökülmesidir. Bu her zaman olmasa da şok saç dökülmesi olarak bilinen normal ve beklenen bir durumdur.

 

 

 

Şok dökülme neden oluşur:

 

 

Şok dökülmeler farklı nedenlerle ortaya çıkabilir ve özellikle saç ekimi ameliyatının hedefi dökülmeyi durdurmak olduğundan, hasta normal saçlarının döküldüğünü gördükten sonra rahatsız hissedebilir. Ancak unutmayın, şok dökülme, ekim tedavisinden sonra meydana gelen saç dökülmesinin geçici bir aşamasıdır ve çoğu zaman bu, kısa sürede geçecek bir durum olarak kabul edilir. Bir süre sonra tüyler tekrar çıkmaya başlar, bu yüzden endişelenecek bir şey yoktur.

 

 

 

Tıbbi açıdan:

 

 

Tıbbi olarak, bunun, örneğin 12 saatin ötesinde garip uzun vakalarda lidokain, epinefrin ve marcaine'in uzun süreli kullanımı nedeniyle meydana geldiği bilinmektedir. Ve bu aynı zamanda, 35 yaş üstü erkeklerin saç ekiminden sonra şok dökülme şansının daha az olduğu, genetik saç dökülmesi genellikle o yaşla birlikte yavaşladığı için tıbbi olarak kanıtlanmıştır.

 

 

 

Son olarak, greftlerin nakledildiği alıcı deride sıklıkla şok kaybı olur.Fiziksel olarak zarar veren lokal foliküller, kesici aletler tarafından tesadüfen ezilir veya kesilir. Profesyonel olmayan merkezler veya klinikler, yerel bir folikül üzerinde bir giriş noktası yapmamak amacıyla yerel kılları görmek için uygun amplifikasyonu kullanmaz ve bu olur, bu nedenle saç ekimine giderken her zaman dikkatli olun, kontrol edin.

 

 

 

Saç dökülmesi ile şok dökülme arasındaki fark nedir?

 

 

Şok kaybının, normalde tedaviden sonra meydana gelen normal saç dökülmesi veya saç dökülmesine eşdeğer olmadığını bilin. Tıbbi işlemden sonra, büyük olasılıkla yeni ekilen saçlarınızı yarım ay sonra kaybedersiniz; bu düşme, saç büyüme olgusunun önemli bir yönü olarak görülür ve önemli bir sorun değildir, çünkü ekilen saçlar birkaç hafta sonra yeniden gelişmeye başlayacaktır.

 

 

 

Aksine şok dökülme sadece doğal saçı değil, ekilen saçları da etkileyecektir. Çoğu durumda, tedavi veya cerrahi personelinin anlayış eksikliğinden kaynaklanır, ancak donör bölgedeki saç köklerinin "Dihidrotestosteron" hormonundan (DHT) etkilenmeye başlaması durumunda da ortaya çıkabilir.

 

 

 

Saç ekimi sonrası şok dökülme nasıl önlenir:

 

 

Şok dökülme, saç ekimi tedavisinden sonra her zaman olan veya sık görülen bir şey değildir ve olacaksa kısa sürede kaybolur çünkü her zaman geçicidir ve saçlar birkaç ay veya hafta içinde yeniden çıkmaya başlar. . Ayrıca çok sayıda hasta bazı ilaçlar alarak veya bazı önlemler alarak bu riskten uzak durabilir; bunlar:

 

 

 

Tedaviden sonra dokunmayın: Saç ekimi ameliyatından sonra en az bir haftaya kadar saç greftlerinize dokunmamanız veya temas ettirmemeniz gerekir.

 

 

İlaçlı spreylerle saç derinizi nemli tutun: Yeni saç greftlerinizi bazı özel spreylerle sabitleyebilir ve aşırı kurumasını önleyebilirsiniz. Bunlar, özellikle saç tedavinizden sonraki ilk günlerde normal şekilde kullanılmalıdır.

 

 

Yumuşak bir yastıkla uyuyun veya bir boyun yastığı deneyin: Saç greftleriniz yeni olduğunda, uyurken kafa derinizi bir yastığa karşı okşama tehlikesini azaltmak için yumuşak bir boyun yastığı ile yatmanız akıllıca olacaktır.

 

 

Detaylı bilgi için saç ekimi hasta danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.Form doldurun , biz sizi arayalım.