KİŞİYE ÖZEL BİREBİR SAÇ EKİMİ TEDAVİSİ

Maksimum Sıklık ve Doğal Görünüm

HAKKIMIZDA

CANAN YAYLACI

Canan Yaylacı Saç Ekim Merkezi operasyonlarının amacı, hastanın ihtiyaç analizine göre tasarlanmış ve ileri teknoloji kullanılarak gerçekleştirilmesi ile en doğal sonuca ulaşmaktır. Canan Yaylacı Saç Ekim Merkezi, İstanbul'da operasyonlarını hastane bünyesinde gerçekleştirmektedir.


Öncelikli değerlerimiz "hastaların ihtiyaçları herşeyden önce gelir" ve "hastanın memnuniyeti bizim için en önemli yapı taşıdır". Bu birleşik strateji, dünyanın her yerinden 30'a yakın farklı ülkeden gelen memnun 7500'e yakın misafirimizin olumlu geri bildirimleriyle yansıtılmaktadır.

Tıbbi ve profesyonel uzmanlık, etik davranış ve mahremiyet, tüm tıbbi operasyonlarımızın altında yatan üç anahtar kavramdır. Kurum içi görevlerde üç önceliğimiz uyum, işbirliği ve hastalarımız için en tatmin edici ve doğal sonucu elde etmemizi sağlayan iyi iletişimdir.


İnovasyon, farklılık, güvenilirlik, tam kişiselleştirme, tutku ve ekip odaklıliğin bir arada olduğu Canan Yaylacı Saç Ekim Merkezinde hastalarımıza butik konseptimiz ile özel tedavi yöntemleri uygulanarak en doğal görünüm amaçlanır.

Ücretsiz Analiz
Anasayfa | Canan YAYLACI | Saç Ekimi

ÜCRETSİZ UZMAN ANALİZİ

Formu doldurun, biz sizi arayalım.

NEDEN BİZİ TERCİH ETMELİSİNİZ?

KİŞİYE ÖZEL BUTİK KONSEPT İLE MAKSİMUM MEMNUNİYET!

Kalabalık ve rahatsız bekleme odaları, sıkışık programlar, randevu için aşırı bekleme, yetersiz kişisel ilgi ve acele eden doktorlar tıbbi bakımda yaygın şikayetlerdir.Butik konseptimiz, hastalara kişiselleştirilmiş ve erişilebilir bakım, yüksek hacimli tedaviler ve prosedürler sunar.En önem verdiğimiz konulardan biri de hastarımızın kliniğimizle alakalı geri dönüşleridir.Hastalarımızın sorunsuz bir tedavi sürecine sahip olabilmeleri için sınırlı sayıda hasta kabul ediyoruz. Canan Yaylacı Saç Ekim Merkezi en iyi sağlık hizmetini sağlamak için yüksek vasıflı uzmanlarla prosedürler sunar.


Canan Yaylacı Saç Ekim Merkezi benzersiz tarzı ve kişiye yönelik yaklaşımıyla ayrıcalıklıdır. Kliniğimizde, profesyonel hizmetleri ile evdeki gibi rahat bir ortamda operasyonunuz planlanır.

TEDAVİLERİMİZ

Detaylı Bilgi İçin Resimlere Tıklayın


Hayatın her alanında olduğu gibi tıptaki yenilikler de yeni ve daha iyi tekniklerin geliştirilmesine yol açmıştır. Tıptaki bu gelişmelere paralel olarak saç ekimi teknikleri ve saç dökülmesine yönelik diğer tedavilerde yenilikler getirilmektedir. Bu son yeniliklerden biri de Safir FUE tekniğidir. Safir FUE genel olarak şöyle tanımlanabilir: FUE tekniği ile değerli taş safirden üretilen özel cihazlar kullanılarak yapılan saç ekimi, daha iyi ve mükemmel görünümlü bir tablo ile sonuçlanır. Safir FUE tekniğinde saçlı deriye küçük kesiler yapılır ve bu minik kanallara foliküller yerleştirilir.

Devamını Görüntüle

Doğrudan saç ekimi olarak da bilinen DHI (Direct Hair Implantation), genel anlamda FUE tekniğinin bir modifikasyonudur. FUE yönteminde cerrah saç köklerini implante etmeden önce kafa derisindeki kanalları manuel olarak keser. DHI sırasında her ikisini de aynı anda yapabilen özel kalem şeklinde araç kullanılır.

Devamını Görüntüle

Pek çok erkek sakalını sağlıklı ve gür bir şekilde uzatmak ister. Bu işleyiş ustura kullanmak ya da vücudun normal işleyişine izin vermek kadar basit bir şekilde her zaman gerçekleşmeyebilir. Erkekler arasında kirli sakal olarak tabir edilen modelde sakalı oluşturan kıllar istenilen dağılım ve yoğunlukta olmayabilir. Bu durum da yüzde şık bir görünüm olmasına izin vermez. Ciltte yamalı bir görünümü hiçbir erkek istemez. Ancak bazı genetik sebeplerden dolayı sakal yapınız düzensiz uzama ve yerleşim gösterme meyilinde olabilir. Sonuç olarak istediğiniz sakal yapısına kavuşmak için sakal ekim metotlarını deneyebilirsiniz. Bunu da kaş ve saç ekiminde olduğu gibi yine kendi kıl köklerinizden kolayca elde edebilirsiniz.

Devamını Görüntüle

Kadınların çoğu ve son zamanlarda kişisel bakımına önem veren erkeklerin bir kısmı, ince veya seyrek kaşlarını daha kalın göstermek için makyaj ürünlerini tercih etmiştir. Bununla birlikte elbette daha kalıcı ve güvenilir yöntemlerden olan kaş ekimi yöntemlerine ilgi her geçen gün artmaktadır. Kaş ekimi prosedürü plastik ve rekonstrüktif cerrahi ya da bu konuda eğitim almış tıp doktorları tarafından hastanın kendi saçlarından transfer edilerek gerçekleştirilir. Prosedür basit görünmekle birlikte maliyetten oluşabilecek komplikasyonlara ve risklere kadar dikkat edilmesi gereken birçok faktör bulunmaktadır. Kaş ekiminden neler beklediğinizi ve bu ameliyatın size neler katacağını öğrenmek ve anlamak için makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

Devamını Görüntüle

Saçlı deri hem erkek hem de kadınlar için oldukça önemlidir. Ancak saçlar dökülürken kadınlar ve erkekler için aynı şekilde seyir göstermez. Saç dökülmesi kadınlarda daha fazla yıkıcı etki bırakır. Çünkü saç, güzellik açısından kadınların göz bebeği, olmazsa olmazıdır. Dolayısıyla saçları dökülen bir kadın saç ekimi işlemlerini detaylı bir şekilde araştırır ve maddi imkanları dahilinde eski saçlarına kavuşmayı arzular. Eskiden saç ekimi erkeklere özgü bir işlem olarak görülmekteydi ve kadınlar prosedürlerden biraz çekiniyordu. Her ne kadar erkekler saç ekimini çoğunlukla yaptırsa da kadınlar da FUE tekniği ile eski saçlarına kavuşmayı hayal ediyor. Bütün işlemler bittikten sonra erkek ve kadın fark etmeksizin tüm hastalar kalıcı ve etkileyici sonuçlar karşısında büyüleniyor.

Kadınlarda saç ekimi işlemleri erkeklerinkine çok benzerdir. Donör bölgeden saçların alınması ve sonrasında implant yapılacak bölgeye ekilmesi işlemleri sırayla aynı şekilde devam eder. FUE ve FUT teknikleri yine kadınlar da kullanılmaktadır. Hangi tekniğin kullanılacağı kararı ise kadının etkilendiği saç dökülmesinin çeşidine göre değişmektedir. Kadınlar sadece saç değil kaş ve kirpik gibi yüz kıllarında da pek çok restorasyon işlemi yaptırmaktadır. 

Devamını Görüntüle

Saç dökülmelerinde yeni tedavi yöntemleri arasında sayılabilen PRP yani trombositten zengin plazma tedavisi, kişinin kendi kanı ile gerçekleştirilir. Hastadan kan alındıktan sonra çeşitli aşamalardan geçen kan işlenir ve kafa derisine saçın döküldüğü alanlara enjekte edilir. Tıp dünyasında birçok hekim ve bilim insanı PRP enjeksiyonlarının doğal saç büyümesini tetiklediğini ve saç kıl foliküllerine giden kan akışını etkinlik gösterdiğini ispatlamıştır. Ayrıca bu tedavi saç kıllarının kalınlığını da artırmaktadır. Bazı kompleks durumlarda PRP tedavisine ek olarak çeşitli prosedürler ya da ilaç uygulamaları da eklenebilir.

Trombositten zengin plazma (PRP) tedavisi ile kafa derisinde kan akışının arttığı görülmüştür. PRP tedavisi 1980’li yıllardan beri birçok hastalığın tedavisinde uygulanmaktadır. Tendon yaralanmalarında, eklem bağları ve kasları iyileştirmek için bu tedavi yöntemi denenmektedir.

Devamını Görüntüle

Mezoterapi yöntemi cildi sıkılaştırmak ve gençleştirmek aynı zamanda vücuttaki fazla yağı atmak için enzim, vitamin, hormon ve çeşitli bitki özlerinin enjeksiyonunu içeren bir tekniktir. Bu tekniği 1952 yılında Fransız Doktor Michel Pistor geliştirmiştir. O zamanlarda mezoterapi ağrısı bulunan hastaların acılarını hafifletmek amacıyla kullanılmıştır. Ancak daha sonraları başta Amerika Birleşik Devletleri’nde olmak üzere dünyanın birçok yerinde popülaritesini artırmış ve saç dökülmelerinde de kullanılmaya başlanmıştır.

Devamını Görüntüle

SÜREÇ NASIL İŞLER?

3 ADIMDA SAÇ EKİMİ

  • KONSÜLTASYON VE ANALİZ

  • RANDEVU

  • SAÇ EKİM TEDAVİSİ

ÖNCESİ VE SONRASI FOTOĞRAFLAR

FORMU DOLDURUP ÖNCESİ/SONRASI FOTOĞRAFLARI GÖREBİLİRSİNİZ. SİZİNLE İLETİŞİME GEÇİLECEK VE DETAYLAR PAYLAŞILACAKTIR.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Daha sağlıklı sonuçlar elde edebilmesi için , ekim alanında kan dolaşımının iyi durumda olması gerekmektedir. Destek tedavi ürünleri ve PRP ile bu alanda dolaşımı aktive ederek başarı oranını yükseltmek amaçlanır.
Ekilen saçlar ilk 15 günde demo görüntüye ulaşır. 15. Günden sonra dökülmeye başlar. Bunun sebebi köklerin yeni ortamlarına adapte olup yeni bir büyüme döngüsünü başlatabilmektir. İlk 3 aydan sonra şok dökülme süreci tamamlanır ve ekim yapılan saçlar çıkmaya başlar.
Saç kökleri ekildikten 10 gün sonrasında ekildikleri yere oldukça sağlam bir şekilde adapte olurlar. Tabi ki bu on günlük süre sonrasında da 5 gün kadar, yani ilk 2 hafta, operasyon sonrası bakım kurallarına uymak gereklidir.
Çoğu zaman, küçük ölçekli saç ekimi işlemlerinde bu kızarıklık operasyonu takip eden 3 haftalık süreçte kendiliğinden kaybolur. Bazı durumlarda, daha fazla graft içeren saç nakli işlemlerinden kaynaklanan bu kızarıklığın tamamen kaybolması 3 aya kadar devam edebilir. Bu tarz durumlarda kızarıklığı azaltmak için uzmanın kontrolü sonrası cildi sakinleştiren kremler kullanılabilir.
Uygun şampuan kullanıldığı zaman günlük olarak saç yıkanması herhangi bir sorun teşkil etmez. Fakat saçın kendi yağından da beslenmesi önemli bir husustur. Bu sebeple en uygun şekli günaşırı yıkama yapmaktır.
Saç ekimi operasyonun ardından saç kestirmek için en az 2 ay beklenmesi gerekir. Yeni ekilen saç köklerine zarar vermemek için kesim işleminin tıraş makinesi yerine makasla yapılması gerekir.
Dökülen saçların yeniden çıkması söz konusu olduğunda, ilk önce kişinin yaşadığı saç dökülmesinin tipi ve miktarının belirlenmesi gerekir. Farklı tedaviler saçınızı yeniden uzatmaya yardımcı ola bilir. (PRP , Mezoterapi gibi) Ancak, hormonlarınız nedeniyle erkek tipi kellik (MPB) saç dökülmesinden muzdarip iseniz, saçınızı doğal yollardan geri kazanamayabilirsiniz.
Saç dökülmesinin hangi evrede olduğu bizim için bu anlamda dikkat edilmesi gereken noktadır. Amaç ön görsellik değişmeden profilinizi tamamlamaktır. Önemli olan donör bölgenizin yoğunluğu ve kalitesidir.
Başarısız saç ekimi sonuçlarından hasta fizyolojisinin sorumlu tutulabileceği bazı örnekler vardır. Ancak, bu çok nadir görülen bir durumdur ve genellikle insan hatasından ayırt etmek zordur.
Saçlı deride 2-3 hafta arayla 5 seans uygulanması gerekmektedir. PRP uygulamalarında 3. Seanstan sonra saçlardaki canlanma ve dökülme hızının yavaşlaması net bir şekilde görülür. Bu işlemin kalıcılığı 12-18 ay arasındadır. Bu sebeple işlemin ilerleyen zamanlarda bir süre daha tekrarlanması gerekir. Kürler tekrarlandığı sürece PRP 'nin faydaları artarak devam eder.